Runda zasadnicza za nami, przed nami ostatnia prosta

Ekstraklasa
Ekstra kursy w Ekstraklasie!

30. kolejek Ekstraklasy za nami, oznacza to, że do zakończenia sezonu i tym samym naszego typowania pozostało 7 kolejek. Jak obecnie wygląda sytuacja? Kto prowadzi? W jakich terminach odbędą się pozostałe serie gier? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.

Fakt, że za poprawny typ przyznajemy tylko 3 punkty powoduje, że żaden typer nie może odskoczyć od goniącej go grupy, a przetasowania w czołówce to coś zupełnie normalnego. Podobnie było po kolejkach 29. i 30. W obu zdobycze punktowe nie powalały. W 29. serii najlepszy „Andy” zdobył 11 punktów, a w 30. „Sebastian Szot” – 10. Obaj zajmują jednak dość odległe miejsca (19. i 59.), a więc liderom nie zagrozili.

W czołówce przetasowania

Na czele znów jest „skaward„, który w ostatnich dwóch kolejkach zdobył 12 „oczek”. Za jego plecami „frank9” (10) i „KrisBarca_92” (12). Wszystkich trzech dzielą tylko 2 punkty różnicy, a gracze z kolejnych miejsca tracą do prowadzącego także niewiele, bo 5 pkt. Do rozegrania jeszcze 56 meczów, a więc aż 168 punktów do zdobycia. Zmienić może się więc jeszcze naprawdę wiele.

31. kolejka już jutro

Ostatnich 7 kolejek rozegranych zostanie pomiędzy 19 czerwca, a 19 lipca 2020. Oznacza to, że dwie kolejki odbędą się w środku tygodnia (wtorek-środa). Zaczynamy jutro spotkaniem Zagłębie Lubin – ŁKS łódź (18:00). Jak typujecie to spotkanie? Dosłownie nikt nie stawia na gości, a jedynie 4% wskazuje na remis. Najpopularniejszym wynikiem jest 2:0 (34%). 64% z Was uważa także, że oba zespoły nie strzelą.

Nie zapomnij wytypować 31. kolejki na Liga-Typera.pl!