Klasyfikacja
Sezonu IX edycja
Start: sierpień/wrzesień 2021

Czym jest Klasyfikacja Sezonu?

Klasyfikacja Sezonu to niezależne, zamknięte typowanie wybranych przez Liga-Typera.pl meczów najważniejszych europejskich lig. Każda kolejka to 10 najciekawszych spotkań danego tygodnia, za które gracze otrzymują punkty: 5 za prawidłowy typ, 2 za prawidłowe rozstrzygnięcie + różnicę bramek i 1 za prawidłowe rozstrzygnięcie. Wygrywa typer, który na koniec zabawy zgromadzi największą liczbę punktów. Każdego roku rozgrywane są dwie edycje zabawy, a każda trwa maksymalnie 6 miesięcy.

W zabawie udział mogą wziąć wszyscy, którzy wykupią subskrypcję Konta VIP. Koszt 6-miesięcznej subskrypcji (a więc jednej edycji zabawy) to 49 PLN. Płatności można dokonać przelewem bankowym, PayPalem lub kartą kredytową/debetową.

Jak wziąć udział w Klasyfikacji Sezonu?

 1. Jeśli nie masz jeszcze konta to załóż je na stronie Rejestracja.
 2. Zaloguj się i przejdź na stronę Konto -> Subskrypcja.
 3. Opłać konto wybierając jedną z trzech metod: przelew bankowy (na konto 37 1140 2004 0000 3102 3755 2551), PayPal, karta kredytowa lub debetowa.
 4. Płacąc Paypalem lub kartą, Twoja subskrypcja zostanie aktywowana bezpośrednio po dokonaniu płatności. W przypadku przelewu bankowego, w jego tytule należy podać nazwę opłaconego konta. Konto zostanie aktywowane jak tylko otrzymamy przelew.
 5. Twoje konto będzie aktywne aż do zakończenia trwającej edycji. Jeśli będziesz chciał wziąć udział w kolejnej edycji zabawy, będziesz musiał dokonać kolejnej opłaty. Tuż przed zakończeniem subskrypcji, otrzymasz maila z informacją o jej wygaśnięciu i będziesz mógł ją odnowić na kolejnych 6 miesięcy na stronie Konto -> Subskrypcja.

Konto VIP możesz uzyskać jeszcze w inny sposób. Jeśli jesteś osobą pełnoletnią i nie posiadasz konta u bukmacherów Betsson, 22bet, LV BET lub Betclic to wystarczy, że założysz nowe konto za pośrednictwem podanych linków, wpłacisz min. 45 PLN i zagrasz dowolny zakład. Po informacji od Ciebie, otrzymasz darmowe Konto VIP!

Jak uzyskać Konto VIP grając u bukmachera?

 1. Przejdź na stronę Betsson, 22bet, LV BET lub Betclic i zarejestruj się za pośrednictwem podanych linków (wybierając Betclic podaj kod LIGATYPERA, z kolei 22bet kod 22_5807).
 2. Wpłać min. 45 PLN i postaw dowolny zakład.
 3. Wyślij maila na adres [email protected] z informacją o założonym koncie w Betsson, 22bet, LV BET lub Betclic, podając datę założenia konta oraz jego nazwę/numer.
 4. Wyślemy Ci kod rabatowy, który następnie wpiszesz na stronie Subskrypcja i tym samym aktywujesz Konto VIP bez dodatkowych kosztów.
 5. Swój wkład możesz więc pomnożyć ogrywając bukmachera, a do tego uzyskasz szansę na wyjazd do Anglii na mecz Premier League!

Krótka historia Klasyfikacji Sezonu

Pomysł stworzenia Klasyfikacji Sezonu pojawił się przed sezonem 2013/14. Udostępniliśmy wówczas aż 9 lig, których punkty sumowały się w jednej dużej klasyfikacji. W kolejnych sezonach liczba wchodzących w skład Klasyfikacji Sezonu lig zmieniała się, jednak główna zasada pozostała niezmienna – aby wygrać, należało brać udział w typowaniu praktycznie każdej ligi. Jedna edycja zabawy trwała cały sezon, stąd nazwa konkursu. Taka formuła obowiązywała aż do sezonu 2020/21.

Już 4-krotnie mieliśmy przyjemność zrealizować główną nagrodę. Wyjechali z nami najlepsi typerzy sezonów 2014/15, 2015/16, 2016/17 i 2017/18.

Dotychczasowi laureaci Klasyfikacji Sezonu:

 1. 2014/15 – Jarosław Pietruszka z Turowa (mecz Aston Villa – Stoke 0:1)
 2. 2015/16 – Krzysztof Janiszewski z Poznania (mecz Aston Villa – Sheffield Wednesday 2:0)
 3. 2016/17 – Sylwester Niedzielski z Bukownicy (mecz Aston Villa – Leeds 1:0)
 4. 2017/18 – Piotr Błędowski z Katowic (mecz Aston Villa – Middlesbrough 3:0)

Nagrody w Klasyfikacji Sezonu

Od sezonu 2020/21 wartość głównej nagrody znacząco wzrosła i wynosi obecnie 4 000 PLN! Wpłynął na to fakt, że od teraz najlepszy typer każdej edycji będzie mógł zabrać na wyjazd osobę towarzyszącą! W cenę nagrody wchodzi więc przelot dla dwóch osób, transfer z/na lotnisko, zakwaterowanie w hotelu na dwie noce ze śniadaniem oraz oczywiście bilety na mecz.

Kogo nagradzamy w Klasyfikacji Sezonu?

 1. 1. miejsce – wyjazd na mecz Premier League o wartości 4 000 PLN wraz z osobą towarzyszącą
 2. 2. miejsce – karnet na jedną rundę wybranego klubu w Polsce
 3. 3. miejsce – replika koszulki piłkarskiej wybranego klubu Ekstraklasy lub Premier League

Regulamin Klasyfikacji Sezonu

Każdy uczestnik Klasyfikacji Sezonu powinien zapoznać się z Regulaminem zabawy, który określa warunki i zasady obowiązujące podczas typowania. Udział w konkursie oznacza akceptację tych warunków i zobowiązanie do ich przestrzegania. W przypadku złamania zasad Regulaminu, Organizator ma prawo zamknąć konto gracza i tym samym wykluczyć go z gry.

Cały Regulamin konkursu znajduje się na stronie Regulamin Klasyfikacji Sezonu.

Wybrane punkty Regulaminu Klasyfikacji Sezonu:

 1. Nie ma limitu liczby posiadanych kont. Każdy może posiadać dowolną liczbę kont z założeniem, że każde konto założone jest na inny adres e-mail i każde wymaga opłaty.
 2. W zabawie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, z zastrzeżeniem, że w przypadku osoby nieletniej, subskrypcja konta musi zostać wykupiona przez jego opiekuna. W przypadku wygrania konkursu przez osobę nieletnią, wyjazd na mecz musi odbywać się w towarzystwie osoby pełnoletniej.
 3. Nagrody nie można wymienić na gotówkę czy inne nagrody. Laureat może odmówić otrzymania nagrody, ale nie będzie się to wiązać z otrzymaniem w zamian innych gratyfikacji.

Jeśli posiadasz już konto, wykup subskrypcję Konta VIP na stronie Subskrypcja.