Niemalże pewny tytuł Legii, na LT wciąż bez „pewniaka”

Ekstraklasa
Ekstra kursy w Ekstraklasie!

Legia Warszawa, zwyciężając ze Śląskiem Wrocław (2:0), bardzo mocno zbliżyła się do mistrzowskiego tytułu. Pomógł w tym Lech Poznań, który dość niespodziewanie pokonał na wyjeździe Piasta Gliwice (2:0), mimo gry w „10”. U nas kompletna odwrotność, a więc brak zdecydowanego faworyta.

Sześć kolejek do końca sezonu i aż 10 punktów przewagi nad drugą drużyną. Ekipa z Warszawy nie może stracić takiej zaliczki. Od tytułu dzielą ją już tylko 3 zwycięstwa (a nawet 2, przy dobrym układzie innych meczów). Nie będziemy oryginalni wieszcząc tytuł dla Legii, z pewnością macie podobne zdanie.

Zmiany w czołówce

Zupełnie odwrotnie wygląda sytuacja w klasyfikacji Liga-Typera.pl. Tutaj znów przetasowania i dwóch nowych graczy na podium („pyrek” i „Zeno51„). Obronił się jedynie „skaward„, któremu wystarczyło 6 „oczek”, aby zachować fotel lidera. „frank9” i „KrsiBarca_92” zdobyli odpowiednio 5 i 4 punkty.

Świetne typowanie Daniela Borowskiego

31. kolejkę, w świetnym stylu wygrał „Daniel Borowski„, który przewidział wyniki aż 4 spotkań. W sumie zgromadził 13 punktów i awansował na 22. miejsce (awans o 32 lokaty). Także 13 punktów zebrał „Tomasz Firszt„, ale on punktował głównie dzięki „1×2 + RB”.

Zobacz typowanie „Daniel Borowski”

Zobacz typowanie „Tomasz Firszt”

32. kolejka już jutro

23 czerwca, a więc już jutro, rozpocznie się 32. seria gier. Rozpoczynamy meczami Korona Kielce – Raków Częstochowa (18:00) i Arka Gdynia – Zagłębie Lubin (18:00). Kolejne trzy spotkania odbędą się w środę, a jedno w czwartek. A jak typujecie? W meczu Korona – Raków najwięcej z Was stawia na 1:1 (33%) oraz obie drużyny strzelą (77%). Niemalże tak samo wygląda to w przypadku meczu Arka – Zagłębie: tutaj także 33% z Was stawia na 1:1, a 69% na oba zespoły strzelą.

2 komentarze do “Niemalże pewny tytuł Legii, na LT wciąż bez „pewniaka”

  1. Wiadomo kiedy startuje nowy sezon ekstraklasy?jakoś nie moge tego znaleźć

    1. Nie ogłosiliśmy jeszcze startu nowego sezonu na LT. Ekstraklasa 2020/21 startuje jednak w okolicach 18 sierpnia.

Komentarze zostały zablokowane.