KS VII: „saymonkoks” pierwszym liderem

Klasyfikacja Sezonu
Oficjalnie startuje 8. edycja Klasyfikacji Sezonu

Za nami 1. kolejka 7. edycji Klasyfikacji Sezonu. Z 50 możliwych do zdobycia punktów, 20 zgarnął pierwszy lider „saymonkoks„, który zaliczył także najwięcej trafnych typów (3). A jak poszło pozostałym? Zobaczcie nasze podsumowanie.

Pierwszych 10 spotkań nie było łatwych do typowania. Tylko lider dobił do granicy 20 punktów i tylko on zaliczył 3 trafne typy. Kolejni w klasyfikacji „Ulek” i „Ilka” zdobyli odpowiednio 16 i 15 pkt (po 2 celne typy). O skali trudności niech świadczy fakt, że oprócz wspomniane „trójki”, co najmniej 2 trafne typy zaliczyło zaledwie czterech typerów.

Zobacz typowanie „saymonkoks”

Statystyki typowanych meczów

Wiemy już, że większość meczów sprawiło Wam problemy, ale sprawdźmy, które dokładnie. W spotkaniu Dortmund – Monchengladbach zdecydowana większość z Was stawiała na Dortmund (93%), jednak wynik trafiło niewielu. Jeszcze trudniej było w meczu Legii z Górnikiem. Tutaj 64% z Was stawiała na gospodarzy, a zaledwie 16% na zwycięstwo gości. Jednym z łatwiejszych typów były derby Londynu. Na Arsenal postawiło 95% z Was (nikt nie zaryzykował w stronę West Hamu), a prawidłowy typ zaliczyło 18%.

W niedzielnych spotkaniach całkiem dobrze poszło Wam z pojedynkiem Parma – Napoli. Typ 0:2 był trzecim najczęściej wybieranym. Równie mocno wierzyliście w wygraną PSG (79%), choć dokładny wynik zdecydowanie przerósł Wasze oczekiwania (najpopularniejszym typem było 1:2). Nikt nie zdołał przewidzieć zwycięstwa Spurs 5:2, choć aż 84% stawiało, że oba zespoły strzelą. Był to zdecydowanie najtrudniejszy mecz do typowania, co zresztą nie dziwi.

W hitowym starciu Chelsea – Liverpool liczyliście na dużo więcej goli (94% stawiało, że oba zespoły strzelą, a najczęściej typowanym wynikiem był bramkowy remis). Najłatwiejszym do typowania meczem był pojedynek w Ekstraklasie Zagłębie Lubin – Cracovia. Wynik 1:1 był najczęściej wybieranym typem (35%) i tak też zakończyło się to spotkanie. W derbach Poznania stawialiście oczywiście na gospodarzy (94%), ale jedynie 7% trafiło wynik. Ostatni mecz przyniósł rozczarowanie, bowiem aż 89% stawiało na Real Madryt, a 72%, że oba zespoły strzelą. Skończyło się bezbramkowym remisem.

Wchodzi 6 na 10 typów

Z naszych propozycji bukmacherskich 6 okazało się prawidłowych. W sobotę zaliczyliśmy 100% skuteczność trafiając 3 na 3 (łączny kurs tych spotkań wyniósł 5,43). W niedzielę było już nieco gorzej, bowiem weszły 3 z 7 propozycji, ale wśród nich były typy na spore niespodzianki, a więc zwycięstwo/remis Parmy i wygraną Realu Sociedad. Mamy nadzieję, że wybraliście coś dla siebie i jesteście na plusie.

Przed nami 2. kolejka

Druga seria gier już na Was czeka. Zaczynamy w sobotę meczem Bayer Leverkusen – RB Lipsk (14:30), a kończymy w poniedziałek kolejnym hitem w Premier League Liverpool – Arsenal (21:00). Do tego mecze na szczycie w Ligue 1 i Serie A, a także pierwszy mecz Czesława Michniewicza w roli trenera Legii, a więc Legia – Śląsk Wrocław. Oj, będzie się działo!