Tip Dnia: punktacja i klasyfikacja graczy

Tips
Kim jest Ryan Giggs?

Jedną z wielu zmian jest punktacja i związana z tym klasyfikacja graczy. Dobry typ oznacza największa liczbą punktów i jest to zupełnie zrozumiałe. A co jeśli byłeś naprawdę blisko trafienia?

Wówczas powinieneś otrzymać dodatkowy punkt! I właśnie w tym kierunku poszły nasze zmiany. Prawidłowy typ (oznaczony w klasyfikacji zielonym kciukiem) przyniesie Ci 3 punkty. Prawidłowe rozstrzygnięcie z dokładną rożnicą bramek to 2 punkty (oznaczenie 1×2 + RB). 1 punktem nagrodzimy wszystkie prawidłowe rozstrzygnięcia (oznaczenie 1×2). Czerwony kciuk oznacza oczywiście błędny typ i zero punktów. Dzięki temu rozwiązaniu wszyscy Ci, którzy byli naprawdę blisko prawidłowego typu zyskają dodatkowy punkt.

Siła prawidłowego typu będzie jednak podwójna. Ich liczba decydować będzie także o miejscu w klasyfikacji. Standardowo im więcej punktów, tym wyższe miejsce, ale w przypadku równej liczby punktów decydować będzie właśnie liczba prawidłowych typów. Ostatnim kryterium decydującym o miejscu w klasyfikacji będzie liczba typowanych spotkań (oznaczona jako M). Im ich mniej tym wyższe miejsce (w przypadku równej liczby punktów i prawidłowych typów).

Mamy nadzieję, że dość jasno wyjaśniliśmy na czym polega nowa punktacja i oznaczenia w klasyfikacji graczy. Wkrótce kolejne porady na Liga-Typera.pl!