Tip Dnia: nowe zasady punktacji

Tips
Kim jest Ryan Giggs?

Typowanie Ekstraklasy w sezonie 2020/21 było zarówno dla Was, jak i dla nas, poligonem doświadczalnym. Ustalona przed nim punktacja według nas nie sprawdziła się, co także słyszeliśmy od Was. W związku z tym, od najbliższego sezonu dość istotnie zmieniamy zasady punktacji.

5 punktów za prawidłowy wynik

Uważamy, że celne typy powinny być jeszcze lepiej punktowane, stąd proponujemy za nie aż 5 punktów. Prawidłowy typ to istota zabawy na Liga-Typera.pl jeśli więc trafiasz, to punktujesz naprawdę dobrze i taka zasada powinna nam przyświecać. Pozostałe zasady punktacji nie zmieniają się.

Jak więc będzie wyglądać punktacja?

  • 5 punktów za prawidłowy typ
  • 2 punkty za prawidłowe rozstrzygnięcie + różnicę bramek
  • 1 punkt za prawidłowe rozstrzygnięcie

Zasady klasyfikacji bez zmian

Warto przypomnieć także zasady klasyfikowania graczy. Standardowo, im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Jeśli jednak dwóch graczy zgromadzi taką samą liczbę punktów, to o kolejności decydować będą prawidłowe typy (ich im więcej tym wyższe miejsce – oznaczone jako zielony kciuk w górę). Jeśli i to nie wystarczy do ustalenia pozycji gracza, to trzecim kryterium jest liczba typowanych spotkań (oznaczona jako M). Im jest ich mniej, tym wyższe miejsce.

W sezonie 2020/21, wszystkie powyższe zasady punktacji i klasyfikacji będą obowiązywać w każdej lidze – od Klasyfikacji Sezonu poczynając, na 1. lidze kończąc.

2 komentarze do “Tip Dnia: nowe zasady punktacji

Komentarze zostały zablokowane.