KS VIII: Zbigniew Kierzkowski najlepszy w 5. kolejce

Klasyfikacja Sezonu
KS VIII: opinie laureatów, zapowiedź promocji

Za nami już 1/3 zabawy. Po pierwszych 50 spotkaniach prowadzi „Ulek„, przed „Grzywą” i „Robcio„. W 5. kolejce najlepiej typował Zbigniew Kierzkowski, który jako jedyny przekroczył barierę 20 punktów. A jak poszło Tobie?

Co ciekawe, najlepszy typer 5. kolejki opuścił 2 pierwsze mecze! Nie przeszkodziło mu to wygrać, bowiem zaliczył 3 celne typy. 21 punktów to o 4 więcej od drugiego KrisBarca_92 (17) i aż 7 więcej od trzeciego Jerzego Jabłońskiego (14). Tak dobry występ pozwolił przesunąć się z 29 na 12. lokatę i tym samym zaliczyć największy awans w tej serii (+17).

Zobacz typowanie Zbigniewa Kierzkowskiego

Statystyki typowanych meczów

Jako Redakcja, otwarcie mieliśmy całkiem dobre, bowiem znaleźliśmy się w 10% typerów, którzy stawiali na remis w starciu Leeds – Chelsea. Zdecydowana większość postawiła na gości (84%). Blisko byliśmy także w kolejnym spotkaniu. Bayern pokonał Werder 3:1 i był to najpopularniejszy typ (24%). Tylko 1% postawiło na Werder i tyle samo na remis. Ostatnie sobotnie spotkanie większości także przyniosło punkty (59%), a wynik 2:0 dla Lechii był czwartym najpopularniejszym.

Sobotę rozpoczęliśmy jeszcze lepiej, bowiem trafiliśmy wygraną Interu z Torino w stosunku 2:1. Podobnie typowało 25%, a aż 92% stawiało w ogóle na Inter. Potem punktowali już inni. Remis Lipska z Eintrachtem należy zaliczyć do niespodzianek (jedynie 15% widziało w tym meczu remis), podobnie jak wygraną Napoli w Mediolanie (6% grało w stronę gości). Punkty zdobywaliście na meczach Monaco – Lyon (42% zagrało remis) oraz Man. United – West Ham (85% postawiło na gospodarzy).

Interesująco typowaliście największy hit 5. serii, a więc Arsenal – Tottenham. Bez dwóch zdań sugerowaliście się obecną formą, bowiem jedynie 23% zagrało w stronę gospodarzy, a połowa postawiła na remis. Dla wielu rozczarowaniem był także wynik Lecha Poznań w starciu z Piastem Gliwice (63% z Was zagrało na gospodarzy). Remis zadowolił 27% typujących.

Mecz Inter – Sassuolo usunięty z zestawu par

6. kolejka jest ostatnią przed przerwą na mecze reprezentacji. Jak co tydzień, zawsze jest jakiś hit i tym samym coś do oglądania. Tym razem mamy derby Londynu (West Ham – Arsenal), a także mecz na szczycie w Ligue 1 (Lyon – PSG). Z wielkim zainteresowaniem będziemy także śledzić starcie Aston Villi z Tottenhamem i AS Romy z Napoli. Ten ostatni oczywiście z uwagi na świetną formę Piotra Zielińskiego, któremu wreszcie „coś się przestawiło w głowie”. Oby przełożyło się to także na występy z Węgrami, Andorą i Anglią.

UWAGA! Z zestawu par usunęliśmy mecz Inter – Sassuolo, gdyż został on odwołany z powodu COVID. Zamiast niego typujemy mecz Celta Vigo – Real Madryt.