KS VIII: Z. Kierzkowski na szczycie, „Ulek” poza podium

Klasyfikacja Sezonu
KS VIII: opinie laureatów, zapowiedź promocji

Zbigniew Kierzkowski jest w mega formie. Gracz ten wyraźnie zwyciężył w kolejce 7, a teraz razem z „siela1998” okazał się najlepszy w kolejce 8. Nie mogło się to przełożyć na klasyfikacje generalną, w której został nowym liderem.

Standardowo, powrót do meczów ligowych oznacza mniejsze zdobycze punktowe. W 8. kolejce dwóch graczy osiągnęło ten sam wynik – Zbigniew Kierzkowski i „siela1998” zdobyli po 15 punktów i wobec identycznego bilansu, zajęli ex equo 1. miejsce. Za ich plecami identyczna sytuacja – „wma” i „koza12” solidarnie zgarnęli po 13 „oczek” i wobec takiego samego bilansu typowanych meczów zajęli miejsca 3-4.

Zobacz typowanie Zbigniewa Kierzkowskiego

Zobacz typowanie „siela1998”

Świetna forma najlepszych typerów 8. kolejki przełożyła się na ich miejsca w Klasyfikacji Sezonu. Zbigniew Kierzkowski wskoczył na fotel lidera, detronizując „Ulka” (jedynie 3 punkty w tej serii i spadek na 4. miejsce). „siela1998” z kolei awansował aż o 17 pozycji (największy awans) i teraz jest 8. Na drugą pozycję przesunął się „saymonkoks” (8 pkt.), a na trzecią „Ilka” (7 pkt.).

10. kwietnia El Clasico!

Najbliższy weekend będzie wyjątkowy. Przed nami „najważniejszy mecz świata”, a więc El Clasico z udziałem Realu Madryt i FC Barcelony. Poza tym mecz na szczycie w polskiej Ekstraklasie: Lech Poznań – Legia Warszawa. Szkoda jednak, że ten pierwszy zespół prezentuje obecnie fatalną formę. W Premier League, na która zawsze możemy liczyć, mamy hitowe spotkanie Tottenham – Man. United oraz wielki rewanż za porażkę 2:7, a więc Liverpool – Aston Villa. Będzie gorąco!