KS VIII: „Grzywa” obronił pozycję lidera, „Ulek” na pudle

Klasyfikacja Sezonu
KS VIII: opinie laureatów, zapowiedź promocji

Nie doszło do zmiany na pozycji lidera. „Grzywa” zanotował niezłą kolejkę i obronił się przed natarciem rywali. „Na pudło” wskoczył „Ulek„, a 3. kolejkę wygrał „saymonkoks„. W oczach naszej Redakcji, łzy rozczarowania szybko zastąpiły łzy szczęścia…

W 4. kolejce najlepszy okazał się „saymonkoks„, który zdobył 18 punktów. „Oczko” mniej zgarnął „Ulek” i dzięki temu przesunął się na 2. miejsce w Klasyfikacji Generalnej. Na 3. miejscu finiszował „skaward” (15 pkt). Aktualny mistrz KS Remigiusz Kawa dopiero 12. (10 pkt.), a nasza Redakcja daleko poza pierwszą „10” (zaledwie 4 pkt w tej serii).

Zobacz typowanie „saymonkoks”

W Klasyfikacji Generalnej „Grzywa” (42 pkt.) odparł natarcie rywali i z 1 punktem przewagi wciąż prowadzi. Za jego plecami wspomniany „Ulek” (41 pkt.), a tuż za nimi „Ilka” (40 pkt.).

Statystyki typowanych meczów

Co ciekawe, pierwszy mecz 3. kolejki mocno Was zaskoczył. Zaledwie 29% (najmniej) stawiało na zwycięstwo Barcelony w Sevilli. Najpopularniejszym typem był tutaj remis 1:1. Straty odrobiliście jednak w dwóch kolejnych meczach. 2 punkty za wygraną RB Lipsk zgarnęła aż połowa grających, bowiem 50% postawiło na wynik 2:1. Jeszcze lepiej poszło Wam z meczem Górnik – Legia, bowiem 1:2 to był najpopularniejszy typ (31%).

Mocno zaskoczył Arsenal. Tylko 7% w ogóle zagrało w stronę gości. Hit Premier League mocno rozczarował, ale w sumie wielu z Was zadowolił bezbramkowy remis. Najwięcej, bo 29% postawiło na remis, a 8% na 0:0. Porażkę Pogoni we Wrocławiu można uznać za małą niespodziankę i znajduje to odzwierciedlenie w Waszych typach. Jedynie 1/4 stawiała na gospodarzy, a 14% trafiło wynik 2:1.

Remis Marsylii z Lyonem nie był zaskoczeniem (1:1 to drugi najpopularniejszy typ), ale już taki sam wynik w meczu Real Madryt – Real Sociedad to spora niespodzianka. Zaledwie 10% z Was stawiało na remis. Atletico pokonało Villarreal i blisko połowa z Was tak właśnie zagrała, więc tutaj ciężko mówić o niespodziance. Dużo większa miała miejsce w starciu w Rzymie, gdzie Roma uległa Milanowi (1:2). Aż 51% widziało tam remis, a na gości postawiło zaledwie 13% typujących.

Kolejka z derbami i Der Klassikerem

Jeśli w kolejce nr 2 mieliśmy hity, to co dopiero powiedzieć o kolejce nr 4? Derby Madrytu: Atletico – Real, derby Manchesteru: City – United, derby Birmingham – Wolves – Aston Villa czy Der Klassiker: Bayern – Dortmund. Czeka nas naprawdę niesamowity weekend! Bawcie się dobrze i… trafiajcie!