KS VII: zmiana lidera, „skaward” na szczycie

Klasyfikacja Sezonu
Oficjalnie startuje 8. edycja Klasyfikacji Sezonu

5. kolejkę wygrał, po 6. znalazł się na samym szczycie. Po czterech kolejkach panowania „ingelberga„, „skaward” zasiadł na na fotelu lidera. I wcale nie za sprawą świetnej kolejnej kolejki (tylko 8 punktów), a raczej najgorszego z dotychczasowych typowania „ingelberga” (zaledwie 6 pkt).

6. kolejka była drugą najsłabszą (po kolejce nr 3.) w VII edycji Klasyfikacji Sezonu. Najlepszy „Jimi6” zgromadził tylko 15 „oczek”. Za nim dwóch graczy z 14 punktami w tej serii – „Madi1_1” oraz „Adrian11677„. Dzięki tym punktom dwóch pierwszych wskoczyło do pierwszej „10”, a ostatni przesunął się na 25. lokatę.

Zobacz typowanie „Jimi6”

A jak wypadli dotychczasowi liderzy? Jak już wspomnieliśmy, „skaward” i „ingelberg” typowali dość przeciętnie, jeśli nie powiedzieć słabo, ale mimo to pierwszy został liderem, drugi z kolei spadł na 3. pozycję. Na drugiej znajduje się „KrisBarca_92„, a więc najlepszy typer w historii naszej zabawy. Poprzedni zwycięzca KS – „wma” – powoli także pnie się w klasyfikacji – obecnie jest już 5. Rywalizacja nabiera rumieńców tym bardziej, że różnice pomiędzy wszystkimi są naprawdę niewielkie.

Statystyki typowanych meczów

Nie ma co ukrywać, że 6. kolejka sprawiła Wam sporo problemów. My, mimo że typowaliśmy całkiem udanie, to trafiliśmy tylko 4 z 10 proponowanych zakładów. A jak to wyglądało w statystykach?

Wielkie otwarcie typowania z El Clasico i wielkie rozczarowanie. Zaledwie 10% typowało na gości, a dokładny wynik trafiła 1 osoba. Potem dwa mecze, dzięki którym punktowaliście. Na Śląsk postawiło 52%, a dokładny wynik przewidziało 12%. Remis w hicie Premier League wybrało 36% z Was, ale dokładny wynik to już były za wysokie progi. Ostatni sobotni mecz był zdecydowanie najłatwiejszy. 97% postawiło na Borussię, a wynik 3:0 był najpopularniejszym wyborem.

W niedzielę najwięcej punktów przyniósł mecz Nice – Lille (1:1 było najpopularniejszym typem). Punktowaliście także stawiając na Lyon w starciu z Monaco (78%), choć większość zdobyła tylko 1 punkt. Kolejne trzy mecze mocno zaskoczyły. Najbardziej Arsenal, który przegrał u siebie z Leicester (0:1). Na gości postawiło tylko 3% typujących. Remis w meczu Lech – Cracovia widziało zaledwie 11%, a wygraną Southampton 13%.

Poniedziałkowe starcie AC Milan z Romą zainteresowało jedynie 19% z Was, bowiem zdecydowana większość postawiła na gospodarzy (81%).

Co nas czeka w 7. kolejce?

Najbliższą serię rozpoczynamy w sobotę meczem Athletic Bilbao – Sevilla (16:15), a kończymy w poniedziałek bardzo ciekawym starciem Leeds z Leicester (21:00). Poza tym ciekawie będzie w Manchesterze, gdzie United podejmie Arsenal czy Monchengladbach, gdzie miejscowa Borussia zagra z RB Lipsk. Kto najlepiej poradzi sobie z takim zestawem par?