KS VII: „skaward” wygrywa 3. kolejkę, „ingelberg” liderem

Klasyfikacja Sezonu
Oficjalnie startuje 8. edycja Klasyfikacji Sezonu

Trzy kolejki za nami! Mamy nadzieję, że dotychczasowa zabawa sprawia Wam przyjemność i że po prostu dobrze się bawicie. Po 29 typowanych meczach prowadzi „ingelberg” (39 pkt.), który zasiadł na fotelu lidera po 2. kolejce. 10 punktów w trzeciej pozwoliło mu utrzymać 1. pozycję.

„Skaward” najlepszy w 3. kolejce

Trzecią serię wygrał „skaward„, który zgromadził 14 „oczek”. Za jego plecami znaleźli się „Remigiusz Kawa” i „wma„, którzy zdobyli po 12 punktów. Wydaje się, że każda następna kolejka jest trudniejsza, bowiem w tej najlepszy wynik to zaledwie 2 celne typy, którymi popisało się zaledwie 8 graczy. Patrząc jednak na wyniki, wcale nie dziwi nas ta skuteczność, ponieważ ostatni weekend znów można zapisać po stronie bukmacherów.

Zobacz typowanie „Skaward”

Juventus – Napoli w innym terminie

Jedno spotkanie nie zostało rozegrane z powodu COVID. Drużyna Napoli trafiła na kwarantannę stąd jej hitowe starcie z Juventusem musiał zostać przełożone. Jeśli spotkanie odbędzie się do 26.12, to wówczas nie zostanie usunięte z zestawu par, a nową datę podamy jak tylko ją poznamy. W przypadku, gdy nowy termin będzie poza ramami 7. edycji Klasyfikacji Sezonu, to zastąpimy ten mecz innym.

Statystyki typowanych meczów

Trochę żałujemy, że nie dodaliśmy do zestawy par meczu Aston Villa – Liverpool. Ciekawi jesteśmy, jak widzielibyście szansę gospodarzy… Mimo to niespodzianek nie brakowało o czym świadczy fakt, że tylko 3 nasze propozycje bukmacherskie okazały się prawidłowe. Ale po kolei…

Wszystkie trzy sobotnie mecze przyniosły jeśli nie niespodzianki, to co najmniej zaskoczenie. Najmniejsze wywołało starcie Stuttgartu z Bayerem, bowiem wynik 1:1 był drugim najpopularniejszym (wybrało go 18% typujących). Na wygraną Zagłębia z Górnikiem postawiło już tylko 27% (84% uznało, że oba zespoły strzelą), a na remis Leeds z Man. City zaledwie 7% (5% przewidziało dokładny wynik).

Wyniki niedzielnych spotkań okazały się być nieco bardziej łaskawe dla typerów, choć i tutaj musiały znaleźć się duże niespodzianki. A taką z pewnością była bardzo wysoka przegrana Man. United na własnym stadionie w meczu ze Spurs (1:6). Na taki wynik nie stawiał nikt, a tylko 11% uznało, że to goście zwyciężą. Kolejne dwa spotkania, a więc Lazio – Inter i Wolfsburg – Augsburg raczej nie wywołały większego poruszenia. Oba zakończyły się remisami i tak też większość z Was je widziała. 1:1 to był drugi najpopularniejszy typ na mecz włoskich drużyn (wybrany przez 25% z Was), z kolei aż 30% widziało remis w meczu Bundesligi (choć najpopularniejszym typem było 1:1).

W meczu świetnego ostatnio Lecha Poznań aż 64% postawiło na tę właśnie drużynę, choć rozmiar wygranej Was zaskoczył. Wynik hitowego starcia w Ligue 1 raczej nie był zaskoczeniem – 1:1 to drugi najpopularniejszy typ wybrany przez 24% z Was (30% stawiało na remis). Remis Barcelony z Sevillą to już była spora niespodzianka. Tylko 5% postawiło na takie rozstrzygnięcie, a 3% wybrało wynik 1:1.

4. kolejka z Ligą Narodów

Najbliższy weekend należy do Ligi Narodów, stąd w naszym zestawie par znalazło się 10 najciekawszych meczów tych rozgrywek. Nie mogło oczywiście zabraknąć starcia Polski z Włochami (11.10, 20:45). Zaczynamy jednak meczem Hiszpania – Szwajcaria, który odbędzie się w sobotę 10. października o godz. 20:45.