KS VII: „skaward” podejmuje rękawice

Klasyfikacja Sezonu
Oficjalnie startuje 8. edycja Klasyfikacji Sezonu

13. kolejka pokazała, że na obwieszczanie zwycięzcy typowania jest jeszcze za wcześnie. „skaward” podjął rękawice i tym samym rzucił wyzwanie liderowi. Gracz ten zdobył 15 punktów (trzeci wynik 13. kolejki) i odrobił do Remigiusza Kawy aż 7 „oczek”. Wszystko jest więc jeszcze możliwe!

Tę serię wygrał „Janusz„, zdobywca 21 punktów, który jako jedyny przewidział wyniki 4 spotkań. Taktyka przez niego obrana była bardzo prosta: wszystkie mecze obstawić najpopularniejszym wynikiem, a więc „2:1”. Jak widać, czasem warto zaryzykować właśnie w ten sposób. Za jego plecami finiszowali „mysza” (16) i wspomniany „skaward” (15).

Zobacz typowanie „Janusz”

Liderem jest Remigiusz Kawa, który wciąż ma sporą przewagę nad pozostałymi graczami. Jednak tym razem jej nie powiększył, a stracił – z 14 punktów zrobiło się 12. „skaward” strącił z pozycji wicelidera „KrisBarca_92” (bardzo słabe typowanie i tylko 4 punkty). „Jimi6” utrzymał 3. miejsce (9 pkt. w 13. kolejce).

Statystyki typowanych meczów

To była dla nas słodko-gorzka kolejka. Z jednej strony znów fatalne typowanie (tylko 1 punkt!) z drugiej weszło aż 7 z 11 naszych propozycji bukmacherskich. Wniosek jest taki, że w wielu przypadkach byliśmy bardzo bliscy prawidłowych wyników.

Oba piątkowe mecze zakończyły się wynikami „2:1”. Zagłębie zabrało nam punkty w 92. minucie strzelając zwycięskiego gola, podobnie jak 34% z Was, którzy także typowali 1:1 (najpopularniejszy typ). Drugim najpopularniejszym typem było jednak 2:1 dla Zagłębia (22%). Zwycięstwo West Hamu w takich samym rozmiarach było już niespodzianką. Zaledwie 7% wskazało prawidłowy wynik i tylko 16% w ogóle postawiło na gości.

Kolejnym meczem, w którym punkty przeszły nam koło nosa były derby Birmingham. Aston Villa zdobyła jedyną bramkę w 94. minucie pozbawiając nas kolejnych 5 punktów. Kompletnie nie spodziewaliście się takiego rozstrzygnięcia, bowiem na gości postawiło zaledwie 13%. Zwycięstwo Marsylii nie było zaskoczeniem (2:1 to drugi najpopularniejszy typ), ale już remis Unionu z Bayernem mocno wszystkich rozczarował. Jednie 3% postawiło na remis (1% zagrał w stronę gospodarzy). Derby Manchesteru zawiodły . 33% postawiło na remis, ale nie tego spodziewaliśmy się po tym spotkaniu, prawda?

Jedyny nasz punkt zdobyliśmy na Legii, która wymęczyła zwycięstwo w Krakowie. Wynik „1:2” był najpopularniejszym typem (26%). Mocno zaskoczył Everton – na jego zwycięstwo postawiło tylko 12% grających. Dość sensacyjnie zakończyło się także spotkanie Lens – Montpellier, które wygrali goście. Większość postawiła na remis, a jedynie 22% wskazało na Montpellier. Nas osobiście rozczarowało Atletico, który dość łatwo przegrało w derbach Madrytu. Tutaj także większość widziała remis, a aż 84% uznało, że oba zespoły strzelą.

Niemalże wszystkich „dobił” mecz kończący 13. kolejkę KS VII. Lyon sensacyjnie pokonał PSG w Paryżu, na co postawiło… 1% z Was (aż 92% typowało zwycięstwo gospodarzy)!

Przed nami przedostatnia kolejka

Wielkimi krokami zbliżamy się do finału naszego typowania w 7. edycji Klasyfikacji Sezonu. Do rozegrania zostało zaledwie 20 meczów, czyli dokładnie 100 punktów do zdobycia. W najbliższej kolejce czekają na Was 4 mecze Premier League, 3 Serie A i po jednym Ekstraklasy, Bundesligi i Ligue 1. Hitów tym razem może nie będzie, ale bardzo ciekawie powinno być w starciach Bayeru z Bayernem czy Lille z PSG. Do tego derby Londynu i Birmingham. Emocji z pewnością nie zabraknie!