KS VII: „Robcio” najlepszy w 2. kolejce

Klasyfikacja Sezonu
Oficjalnie startuje 8. edycja Klasyfikacji Sezonu

Ostatni weekend można nazwać „żniwami bukmacherów”. Tak zaskakujących wyników dawno nie widzieliśmy. Porażki Dortmundu, Bayernu, Man. City, wpadka Tottenhamu, bardzo wysokie wygrane Atletico, Barcelony czy Napoli. Te wszystkie wyniki fortuny nam nie przyniosły. A jak poszło Wam?

„Robcio” najlepszy

Tę trudną do typowania kolejkę wygrał „Robcio” (18 punktów), który jako jedyny trafił wyniki 3 spotkań. Należy także odnotować ogromny skok tego gracza, który awansował aż o 23 pozycje. Za jego plecami dwóch typerów z 15 punktami na koncie – „KrisBarca_92” i „ingelberg„. Dzięki tak dobrym typowaniom ten pierwszy awansował na 4. pozycję, drugi na 3., a ostatni zasiadł na fotelu lidera. Poprzedni lider – „saymonkoks” – zgromadził w 2. kolejce zaledwie 4 „oczka” i w rezultacie spadł na 6. pozycję.

Zobacz typowanie „Robcio”

Statystyki typowanych meczów

Jako „Redakcja” nie zaliczyliśmy najgorszego typowania (11 pkt.), ale wiele rozstrzygnięć nas zaskoczyło. Rozpoczęło się dobrze, bowiem przewidziliśmy remisy w meczach Cracovia – Raków i Bayer – RB Lipsk. Podobnie widzieliście to Wy, bowiem najpopularniejszym typem na oba spotkania było 1:1 (33%). Duża większość z Was stawiała także, że wszystkie zespoły w tych meczach strzelą (ponad 80%). Wygrana Evertonu z Palce także nie zaskoczyła. Wynik 1:2 był drugim najpopularniejszym (26%). Schody dla wszystkich zaczęły się od dwóch kolejnych sobotnich meczów, kiedy to Rennes bardzo wysoko pokonało Saint-Etienne na wyjeździe (3:0), a Zagłębie wygrało w Białymstoku (1:0). Zaledwie 7% typerów stawiało na gości w tych spotkaniach.

Niedziela, przynajmniej dla nas, rozpoczęła się od trzęsienia ziemi w postaci bardzo wysokiego zwycięstwa Atletico Madryt (6:1). Kompletnie nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, co znalazło oczywiście odzwierciedlenie w naszym typie i sugestii co warto zagrać. Nikt z Was także nie postawił na taki wynik (najpopularniejszy typ to „nasze” 2:0), choć 98% postawiło na gospodarzy. Kiedy wydawało się, że gorzej być nie może przyszedł mecz Man. City – Leicester. Tylko z dziennikarskiego obowiązku napiszemy, że nikt nie stawiał na wynik 2:5, a na Leicester postawiło zaledwie 2% typujących.

Trzy wieczorne mecze zadecydowały o końcowej klasyfikacji 2. kolejki, bowiem „Robcio” trafił aż dwa z nich. Najpierw AS Roma zremisowała z Juventusem (2:2) czym tylko potwierdziła statystykę (77% z Was stawiało na „Juve”), a potem zgodnie z przewidywaniami wygrały Barcelona (4:0) i Liverpool (3:1). Tak wysokie zwycięstwo „Barcy” zaskoczyło nas równie mocno jak wynik Atletico, ale Wy nie daliście się oszukać. Na sugerowany przez nas remis postawiło tylko 4% grających, a zdecydowana większość (95%) postawiła na gospodarzy. Podobnie było z ostatnim spotkaniem – na Liverpool stawiało aż 87%, a dokładny wynik trafiło 13% z Was.

3. kolejka już czeka

Mecze 3. kolejki czekają na Was już od wczoraj. Najbliższy weekend przyniesie nam wiele hitowych spotkań, a najciekawsze z nich to Juventus – Napoli, Man. United – Tottenham czy FC Barcelona – Sevilla. Zaczynamy w sobotę meczem VfB Stuttgart – Bayer Leverkusen (15:30). Powodzenia!

2 komentarze do “KS VII: „Robcio” najlepszy w 2. kolejce

  1. Generalnie tak się dzieje, ten weekend jest wyjątkiem, bowiem mamy 2-tygodniową przerwę w rozgrywkach ligowych. Mecze KS dodawana są w poniedziałki, a najpóźniej we wtorki.

  2. prośba by dodawać kolejki lig z wyprzedzeniem.w tygodniu za bardzo nie ma czasu a weekend można uzupełnić na zapas

Komentarze zostały zablokowane.