KS VII: „Mat96MU” zwycięża, status quo w czołówce

Klasyfikacja Sezonu
Oficjalnie startuje 8. edycja Klasyfikacji Sezonu

Po 11. kolejce brak zmian w czołówce. Mimo słabego typowania, Remigiusz Kawa utrzymał fotel lidera. Za jego plecami niczym cień podąża „KrisBarca_92„, a na 3. miejscu pozostał „Jimi6„. W tej serii zwyciężył „Mat96MU„, który zgromadził 15 „oczek”. Tyle samo punktów uzbierał Michał Andrzejewski.

Najlepszy typer 11. kolejki wygrał o włos, bowiem przy równej liczbie punktów liczymy liczbę prawidłowych typów. „Mat96MU” zaliczył 2 takie typy, Michał Andrzejewski tylko 1. Punkt mniej zdobył „Kisiel„, który w rezultacie zajął 3. miejsce.

Zobacz typowanie „Mat96MU”

W klasyfikacji generalnej status quo. Pierwsza trójka nie zmieniła swoich pozycji, choć „KrisBarca_92” mocno zbliżył się do lidera. Wszystko z powodu wręcz fatalnego typowania tego drugiego. Remigiusz Kawa zdobył tylko 4 punkty (przy 8 jego najgroźniejszego rywala) i przewaga między nimi to już tylko 1 punkt. „Jimi6” nie wykorzystał szansy i także zaliczył nienajlepszą kolejkę (7 pkt.). W rezultacie traci do pierwszej dwójki odpowiednio 7 i 6 „oczek”.

Statystyki typowanych meczów

Cóż to była za kolejka… Jako „Redakcja” zdobyliśmy tylko… 1 punkt! Niespodzianek szukaliśmy tam, gdzie ich nie było, a tzw. „pewniaki” mocno zawiodły.

Na początek mega rozczarowanie. Przeceniliśmy siłę Sassuolo, które zostało wręcz zmiecione przez Inter. 55% z Was stawiało na gości, choć prawidłowy wynik przewidzieli nieliczni. Równie słabo zaprezentował się Everton, który uległ Leeds (0:1). Jaki procent z Was postawił na gości? Uwaga: 1% (przy 82% na gospodarzy)! To się nazywa sensacja. W sobotę humory uratowało nam Atletico, które zgodnie z planem pokonało Valencię. Wyniku nie trafiliśmy, ale spodziewaliśmy się małej liczby bramek. Wy poradziliście sobie dużo lepiej, ponieważ 0:1 to był trzeci najczęściej wybierany typ (20%).

Początek niedzieli to kolejne rozczarowanie. Byliśmy bardzo blisko remisu w meczu Southampton – Man. United, ale bramka w 92. minucie pogrzebała nasze nadzieje. Większość z Was jednak nie dała się zwieść i postawiła na gości (56%). Anonsowany jako hit tej kolejki, czyli pojedynek Chelsea z Tottenhamem, mocno rozczarował. Wprawdzie 43% wskazało na podział punktów, ale aż 86% widziało tutaj bramki z obu stron. Rozczarował także sam Arsenal, który przegrał po raz 4 z rzędu na własnym stadionie. Wynik 1:2 zawiódł nie tylko nas, ale aż 97% typerów (zaledwie 3% postawiło na gości).

Kolejne niespodzianka to mimo wszystko postawa Legii. Mistrz Polski tylko zremisował z Piastem Gliwice, co zadowoliło jedynie 15% typujących. Kompletnie nie spodziewaliśmy się także takiej dominacji Napoli, które rozbiło Romę. Dokładnie połowa z Was stawiała na gospodarzy, ale nikt nie wziął pod uwagę 4-bramkowego zwycięstwa. Mecz LaLiga przyniósł najwięcej punktów. 1:1 w starciu Real Sociedad – Villarreal to był drugi najpopularniejszy typ (29%).

Poniedziałkowy triumf Lecha (wreszcie!) przewidziało 35% typujących, choć wynik 0:1 nie należał do najpopularniejszych.

Gotowi na 12. kolejkę?

Tym razem było nam nieco trudniej skompletować zestaw par. Z wielkich spotkań czekają nas tylko starcia Tottenhamu z Arsenalem oraz Bayernu z RB Lipsk. Jednak jak pokazała ostatnia kolejka, typowanie tych teoretycznie najciekawszych meczów wcale nie musi być łatwe i przyjemne. Zobaczymy jak pójdzie Wam tym razem.

Wielkimi krokami zbliżamy się ku końcowi 7. edycji Klasyfikacji Sezonu. Przypominamy, że do rozegrania zostały już tylko cztery kolejki, a więc 40 meczów do typowania (+ 1 zaległy). Wciąż jest sporo punktów do zdobycia. Nie odpuszczajcie!