KS VII: „Ilka” najlepsza, kolejna zmiana lidera

Klasyfikacja Sezonu
Oficjalnie startuje 8. edycja Klasyfikacji Sezonu

Kto powiedział, że kobieta nie zna się na piłce? Jest wręcz przeciwnie! 7. kolejkę wygrała pani Ilona, kryjąca się pod nickiem „Ilka„. 3 celne typy i w sumie aż 20 punktów to jeden z najlepszych wyników 7. edycji Klasyfikacji Sezonu. A jak radzili sobie pozostali?

Jeszcze tylko dwóch innych typerów zaliczyło 3 poprawne typy: „Mat96MU” (18 pkt.) oraz „The Reds” (17 pkt.). Obaj oczywiście znaleźli się na pudle.

Zobacz typowanie „Ilka”

W klasyfikacji generalnej doszło do kolejnej zmiany na szczycie. Dotychczasowy lider „skaward” zaliczył bardzo słabą kolejkę (tylko 3 punkty) i spadł aż na 7. miejsce. Jego miejsce zajął „Remigiusz Kawa„, który jak pierwszy dobił do granicy 80 punktów. Miejsca 2. i 3. bez zmian (zajmują je „KrisBarca_92” i „ingelberg„), jednak tuż za ich plecami czai się zwycięzca VI edycji KS – „wma„.

Statystyki typowanych meczów

Nie mogło być inaczej i kilka spotkań musiało nas zaskoczyć. Nasze redakcyjne grono szczególnie rozczarowała postawa Sampdorii, która w derbach Genoi tylko zremisowała z lokalnym rywalem. Podobnie zresztą Was, bo aż 74% postawiło na gospodarzy tego spotkania. A jak inne mecze?

Idealnie przewidzieliśmy przebieg starcia Liverpool – West Ham (podobnie jak 29% z Was). Generalnie aż 90% postawiło na Liverpool. Wyczuliśmy także moment pierwszej wygranej Monchengladbach nad RB Lipsk. Tutaj jedynie 21% postawiło na gospodarzy, a aż 50% na remis. Nosa mieliśmy także co do Aston Villi wskazując na Southampton, choć zagraliśmy zbyt asekuracyjnie. Co ciekawe, nie poszliście za naszą radę, bo zaledwie 17% zagrało na gości (i aż 53% na gospodarzy). Innym meczem, z którego możemy być dumni było starcie Lille – Lyon. Stawialiśmy na remis i tak też radziliśmy postawić. Ciekawe czy ktoś skorzystał z kursu 3,3… 1:1 to był najpopularniejszy typ – wybrało go 39% grających.

Bardzo mocno rozczarował Manchester United. Kompletnie nie spodziewaliśmy się, że „Czerwone Diabły” zagrają taki słabo w spotkaniu z Arsenalem. Wy także nie wzbogaciliście się na tym meczu – tylko 6% postawiło na gości. Zaskoczył Leicester, a może rozczarowało Leeds. Największym wzięciem cieszył się tutaj wynik remisowy (44%), a na Leicester postawiło 21%. Nieco więcej spodziewaliśmy się po Fiorentinie (liczyliśmy na gola z ich strony – podobnie jak 60% z Was). Triumf Romy nie był jednak zaskoczeniem.

W meczu Athletic Bilbao – Sevilla ponad 50% z Was stawiało na remis (i my w tym gronie). I tak też by się skończyło, gdyby nie bramka w 86. minucie gry. Z kolei na występie Legii w Poznaniu nie zawiodło się 82% (6% postawiło na 3:0 dla mistrzów Polski).

11 meczów w 8. kolejce

Nadrabiamy zakończony walkowerem mecz 3. kolejki Juventus – Napoli. W 8. serii mamy więc aż 11 spotkań! A hitów nie zabraknie. Najważniejsze z nich to starcie Borussii Dortmund z Bayernem Monachium (07.11, godz. 18:30) oraz Manchesteru City z Liverpoolem (08.11, godz. 17:30). Na naszym podwórku dojdzie do hitu z udziałem Legii Warszawa i Lecha Poznań (08.11, godz. 15:00). Weekend przed przerwą na mecze reprezentacji zapowiada się więc wyjątkowo!

3 komentarze do “KS VII: „Ilka” najlepsza, kolejna zmiana lidera

    1. Dziękuję bardzo 🙂 Mam nadzieję, że jeszcze zaskoczę 🙂 Tylko nie mogę zapominać o typowaniu. 🙂

Komentarze zostały zablokowane.