KS IX: pogrom liderów, Michał Andrzejewski najlepszy

Klasyfikacja Sezonu
Klasyfikacja Sezonu zawieszona do odwołania

W 6. kolejce przyszło załamanie liderów, którzy w sumie zdobyli tylko 18 punktów, a najlepszy z nich „maer” zaledwie 7. Nie wpłynęło to jednak na kolejność w czołówce. Najlepszy w tej serii był Michał Andrzejewski, który przewidział wyniki 3 spotkań i w sumie zdobył 19 „oczek”.

Również 3 poprawne typy na swoim koncie zapisał drugi w tej kolejce „pikolino” (16 pkt.). Czołówkę zamknął „siela1998” – zdobywca 14 punktów.

Statystyki typowanych meczów

Z uwagi na rangę spotkania, po raz pierwszy typowaliśmy mecz 1. ligi polskiej, a mianowicie derby Łodzi. Wynik 2:2 przewidziało 6% grających, mimo że aż 70% zagrało w stronę gospodarzy. Wysokiej porażki Legii w Gliwicach (1:4), nie przewidział nikt (najczęściej wybierany typ to 1:1).

Podobnie jak i hitowego spotkania tej kolejki, a więc Man. United – Liverpool. Wprawdzie 45% grało w stronę gości, ale wynik 0:5 był poza zasięgiem. Problemy sprawił Wam także mecz Atletico – Real Sociedad (2:2). Tylko 19% stawiało na remis, a 37% na co najmniej 3 bramki w meczu.

W pozostałych spotkaniach było już dużo lepiej. Gran Derbi przewidzieliście wyśmienicie. Wynik 1:2 to był najpopularniejszy typ wybrany przez 27% z Was. Tak samo dobrze poszło Wam z hitem w Serie A. Remis (1:1) Interu z Juventusem wskazało jeszcze więcej, bo aż 37% z Was.

Zwycięstwo Leicester z Brentford w stosunku 2:1 to był drugi najpopularniejszy typ (25%), a minimalna wygrana West Hamu z Tottenhamem (1:0) czwarty (8%). Bezbramkowe remisy nie są łatwe to wytypowania, a tak właśnie zakończyły się mecze Marseille – PSG i AS Roma – Napoli. Odpowiednio 21% i 34% z Was stawiało na podział punktów w tych spotkaniach, ale dokładny wynik trafili nieliczni.

Odrabiamy część zaległości

W 7. kolejce odrabiamy część zaległości. Jak pamiętacie, mamy do rozegrania dwa spotkania, a jedno z nich dołączyliśmy do typowania właśnie teraz. A co w terminarzu? Hitowe spotkanie w Premier League Tottenham – Man. United, bitwa na szczycie we Włoszech, czyli AS Roma – AC Milan oraz bardzo interesujący pojedynek w Ligue 1 Lyon – Lens.