KS IX: oficjalne wyniki 9. edycji Klasyfikacji Sezonu

Klasyfikacja Sezonu
Klasyfikacja Sezonu zawieszona do odwołania

Uff, musieliśmy ochłonąć po takim finiszu KS IX. Wiedzieliśmy, że będzie gorąco, ale żeby o końcowym wyniku decydowały ostatnie 3 minuty ostatniego typowanego spotkania? Sensacja było blisko, ale to jednak „Kisiel” wytrwał na pozycji lidera i to on wybierze się do Anglii na mecz Premier League!

W 15. kolejce KS IX mieliśmy 13 spotkań do typowania. Do zdobycia było aż 65 punktów, a więc nawet gracz z odległej pozycji mógł wygrać. Teoretycznie. Z każdym rozegranym spotkaniem liczba pretendentów malała, a przed ostatnim (Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund) został tylko dwóch – „Kisiel” i Jaroslaw Labyuk. Pierwszy z nich postawił 1:2, drugi 2:1. I od 71. do 87. minuty to ten drugi był mistrzem Liga-Typera.pl! Wszystko zmieniło się wraz z golem Hazarda w 87. minucie, a więc do końcowego triumfu panu Jarosławowi zabrakło zaledwie 3 minut. Potem padł kolejny gol dla gości, dzięki czemu „Kisiel” zgarnął 2 punkty i potwierdził swój kapitalny występ w tej edycji Klasyfikacji Sezonu. Gratulujemy i zarazem dziękujemy obu Panom za świetną rywalizację!

Jeszcze bardziej zacięta walka dotyczyła miejsca nr 3! O końcowej kolejności musiała zadecydować suma prawidłowych typów, bowiem dwóch graczy zgromadziło po 169 punktów. Ostatecznie na podium znalazł się „Al Bundy„, który zanotował 21 prawidłowych typów (o dwa więcej niż „stones„). Co ciekawe, jeśli i drugi warunek byłby remisowy to zwyciężyłby… „stones„, ponieważ typował mniej spotkań.

Końcowa Klasyfikacja 9. edycji Klasyfikacji Sezonu i podział nagród:

  1. Michał z Grabowna Wielkiego („Kisiel” – 176 pkt.) – 3-dniowy wyjazd do Anglii na mecz Premier League wraz z osobą towarzyszącą
  2. Jarosław Labyuk z Chernivtsi (Ukraina) (171 pkt.) – karnet na rundę wiosenną 2022 wybranego klubu w Polsce
  3. Sylwester z Bukownicy („Al Bundy” – 169 pkt.) – replika koszulki wybranego klubu Premier League lub Ekstraklasy

Ostateczna kolejność w 9. edycji Klasyfikacji Sezonu

Jesteśmy najlepsi w 15. kolejce!

15. kolejka była dla naszej Redakcji niezwykle udana. Otóż to my okazaliśmy się najlepsi zdobywając 23 punkty (przewidzieliśmy wyniki aż 4 spotkań w tym ostatniego Eintracht – Dortmund 2:3!). Za nami finiszowali „jerzol77” oraz „maer” (obaj zdobyli po 21 pkt.).

Zobacz typowanie Redakcji

Refleksie po KS IX

Jako Redakcja jesteśmy bardzo mocno rozczarowani naszym wynikiem. Świetna 15. kolejka nie zamazuje fatalnego występu, bowiem skończyliśmy dopiero na 37. miejscu. A jak wypadli poprzedni zwycięzcy KS? Zbigniew Kierzkowski finiszował na niezłej 8. pozycji (162 pkt.), Remigiusz Kawa był 17., a najlepszy typer w historii Liga-Typera.pl – „KrisBarca_92” – dopiero 21. Najlepiej poradził sobie Sylwester Niedzielski, który w tej edycji ukrywał się pod nickiem „Al Bundy” (3. miejsce).

Najwięcej prawidłowych typów (21) zaliczyli „Kisiel” (1. miejsce), „Al Bundy” (3. miejsce) oraz „jerzol77” (13. miejsce). Najwięcej rozstrzygnięć z prawidłową różnicą bramek (25) – „Madi1_1” (31. miejsce), najwięcej prawidłowych rozstrzygnięć (48) – „saymonkoks” (24. miejsce).

Wszystkim uczestnikom KS IX dziękujemy za udział i wspólną zabawę! Niestety, pod wielkim znakiem zapytania stoi kolejna, 10. edycja Klasyfikacji Sezonu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

4 komentarze do “KS IX: oficjalne wyniki 9. edycji Klasyfikacji Sezonu

  1. Gratuluje zwyciezcy Super uczucie byc na sczycie I wygrac z najlepszymi typerami w Polsce. Wiem cos na temat Mam cicho nadzieje ze nasz wspolny wyjazd do Anglii dojdzie do skutku szybciej niz pozniej Pozdro i Gratuluje Ponownie

  2. Czesc. Jestem z Ukrainy. W sumie 2 miejsce. Bardzo mnie cieszy.

  3. 2 mecze za pięć punktów i byłbym zwycięzcą
    1 mecz za pięć punktów i byłoby drugie miejsce
    W sumie 5 miejsce też bardzo mnie cieszy …

Komentarze zostały zablokowane.