KS IX: „maer” bije kolejne rekordy i dołącza do czołówki

Klasyfikacja Sezonu
Klasyfikacja Sezonu zawieszona do odwołania

Ależ to była kolejka! „maer” – najlepszy typer Premier League w sezonie 2020/21 – pobił rekord liczby zdobytych punktów w jednej kolejce. Zdobył ich aż 29 i był bliski złamania granicy 30 „oczek”! Tak dobry wynik zawdzięcza aż 5 trafnym typom. Wow!

Powtarza się stały schemat – mecze reprezentacji dają „zarobić” (mamy nadzieję, że ograliście bukmacherów na fajną kwotę). W naszym typerze jest to niezwykle powtarzalny schemat, a z każdym następnym bity jest rekord liczby zdobytych punktów. Tym razem błysnął „maer„, który był bliski złamania granicy 30 punktów. Zabrakło 1 „oczka”. Mimo to aż 5 prawidłowych typów musi robić wrażenie. Podobny występ zaliczył drugi „stones” – najlepszy typer Serie A poprzedniego sezonu. Gracz ten także przewidział wyniki aż 5 spotkań, gromadząc w sumie 28 pkt. Na 3. lokacie znalazł się lider – „Kisiel” z liczbą 25 pkt.

Tak świetny wynik pozwolił temu ostatniemu zwiększyć swoją przewagę w klasyfikacji generalnej (obecnie ma 71 pkt. i od czwartego „jerzol77” dzieli go aż 12 pkt.). Świetne typowanie „stones” pozwoliło mu przesunąć się za plecy najlepszego obecnie typera (67 pkt.). Trzeci jest „Jimi6” z 64 „oczkami” na koncie.

W 4. kolejce błysnęli typerzy, którzy „rządzili” w poprzednim sezonie. Aż 3 z nich zajęło pierwsze 4 miejsca. Powoli podobny trend zarysowuje się w klasyfikacji generalnej, bowiem w pierwszej „10” mamy już 3 najlepszych typerów sezonu 2020/21. Poprzedni zwycięzca KS – Zbigniew Kierzkowski – jest dopiero 18. (spadek o 8 pozycji).

Statystyki typowanych meczów

Zacznijmy od niespodzianek. Najwięcej trudności sprawiły Wam mecze Chorwacja – Słowacja (2:2), Węgry – Albania (0:1) i Szkocja – Izrael (3:2). W pierwszym zaledwie 6% grał na remis, w drugim jeszcze mniej (tylko 3%) postawiło na gości, a w trzecim wynik był po prostu za wysoki (mimo iż aż 83% grało w stronę gospodarzy).

100% postawiło na zwycięstwo Polski 5:0, a 26% trafiło wynik (był to drugi najpopularniejszy typ). Dokładnie takie same statystyki dotyczą meczy Andora – Anglia (0:5). Punkty przyniósł także pojedynek Białoruś – Czechy (0:2), którego wynik był najczęściej wybierany (36%). „Zarobić” dała Norwegia, która wygrała z Czarnogórą 2:0, a taki wynik wybrało 22% typujących. Taki sam procent grających prawidłowo przewidziało wynik spotkania Rumunia – Armenia (1:0). Zwycięstwa Ukrainy i Rosji w stosunku 2:1 były drugim najczęściej wybieranym typem w obu przypadkach.