KS IX: „Jimi6” wygrywa 3. kolejkę, „Kisiel” nowym liderem

Klasyfikacja Sezonu
Klasyfikacja Sezonu zawieszona do odwołania

Za nami już 3. kolejka 9. edycji Klasyfikacji Sezonu. Po fatalnej 2. serii, przyszło odbicie. Dwóch graczy dobiło do bariery 20 punktów, a najlepszy okazał się „Jimi6„. W klasyfikacji generalnej doszło do zmiany lidera – wobec słabszego typowania „jerzol77„, na czoło wysunął się „Kisiel„.

Jimi6” wygrał 3. kolejkę mimo iż zdobył tyle samo punktów co „Grzywa” (20). Na swoim koncie zapisał jednak więcej typów „1×2 + RB”. Na pudle znalazł się jeszcze Michał Andrzejewski z 18 „oczkami” na koncie. Nasza Redakcja wciąż fatalnie – obok „siela” jesteśmy jedynym typerem, który na koncie nie ma jeszcze żadnego prawidłowego typu.

W „generalce” nastąpiła zmiana na fotelu lidera. „Kisiel” wykorzystał nieco słabszą postawę „jerzol77” i przesunął się na sam szczyt. Jego przewaga nad drugim „Jimi6” jest jednak symboliczna (zaledwie 2 punkty). Na 3. lokatę spadł dotychczasowy lider (43 pkt.).

Statystyki typowanych meczów

Początek zapowiadał poprzednią kolejkę, bowiem niewiele zarobiliście na meczach Wolfsburg – Monchengladbach (1:3) i Lech – Śląsk (4:0). Na zwycięstwo Monchengladbach stawiało zaledwie 6% grających, a wygrana Lecha była po prostu za wysoka (mimo że 78% stawiało na gospodarzy). Później było jednak dużo lepiej. Zwycięstwa Juventusu i Atletico Madryt nie były niespodziankami (wyniki 0:1 i 2:0 to trzeci wybór pod względem popularności). Jeszcze lepiej poszło Wam z meczami Tottenham – Aston Villa (2:1) i Fiorentina – Napoli (1:2). Oba wyniki były najczęściej wybieranymi – pierwszy został wybrany przez 36% z Was, a drugi przez aż 46%!

Zamieszało nieco Lille, wygrywając do zera, bowiem aż 92% widziało bramki z obu stron. Wiele goli w spotkaniu Atalanta – AC Milan także nie było po Waszej myśli (blisko połowa stawiała na remis). Jednak największą sensację sprawił Rennes ogrywając PSG (2:0)! W stronę tej drużyny zagrało zaledwie 3%.

Mecze eliminacji już czekają!

W najbliższy weekend mamy przerwę w piłce klubowej na rzecz meczów reprezentacji. Typujemy tym samym spotkania kwalifikacji do Mistrzostw Świata! W zestawie znajdziecie więc nie tylko mecz Polska – San Marino, ale także dwa pozostałe mecze naszej grupy. Poza tym wybraliśmy najciekawsze spotkania tej serii. Powodzenia!