KS IX: „Jimi6” wygrywa 3. kolejkę, „Kisiel” nowym liderem

Klasyfikacja Sezonu
KS IX: opinie laureatów, kolejna edycja jesienią

Za nami już 3. kolejka 9. edycji Klasyfikacji Sezonu. Po fatalnej 2. serii, przyszło odbicie. Dwóch graczy dobiło do bariery 20 punktów, a najlepszy okazał się „Jimi6„. W klasyfikacji generalnej doszło do zmiany lidera – wobec słabszego typowania „jerzol77„, na czoło wysunął się „Kisiel„.

Jimi6” wygrał 3. kolejkę mimo iż zdobył tyle samo punktów co „Grzywa” (20). Na swoim koncie zapisał jednak więcej typów „1×2 + RB”. Na pudle znalazł się jeszcze Michał Andrzejewski z 18 „oczkami” na koncie. Nasza Redakcja wciąż fatalnie – obok „siela” jesteśmy jedynym typerem, który na koncie nie ma jeszcze żadnego prawidłowego typu.

W „generalce” nastąpiła zmiana na fotelu lidera. „Kisiel” wykorzystał nieco słabszą postawę „jerzol77” i przesunął się na sam szczyt. Jego przewaga nad drugim „Jimi6” jest jednak symboliczna (zaledwie 2 punkty). Na 3. lokatę spadł dotychczasowy lider (43 pkt.).

Statystyki typowanych meczów

Początek zapowiadał poprzednią kolejkę, bowiem niewiele zarobiliście na meczach Wolfsburg – Monchengladbach (1:3) i Lech – Śląsk (4:0). Na zwycięstwo Monchengladbach stawiało zaledwie 6% grających, a wygrana Lecha była po prostu za wysoka (mimo że 78% stawiało na gospodarzy). Później było jednak dużo lepiej. Zwycięstwa Juventusu i Atletico Madryt nie były niespodziankami (wyniki 0:1 i 2:0 to trzeci wybór pod względem popularności). Jeszcze lepiej poszło Wam z meczami Tottenham – Aston Villa (2:1) i Fiorentina – Napoli (1:2). Oba wyniki były najczęściej wybieranymi – pierwszy został wybrany przez 36% z Was, a drugi przez aż 46%!

Zamieszało nieco Lille, wygrywając do zera, bowiem aż 92% widziało bramki z obu stron. Wiele goli w spotkaniu Atalanta – AC Milan także nie było po Waszej myśli (blisko połowa stawiała na remis). Jednak największą sensację sprawił Rennes ogrywając PSG (2:0)! W stronę tej drużyny zagrało zaledwie 3%.

Mecze eliminacji już czekają!

W najbliższy weekend mamy przerwę w piłce klubowej na rzecz meczów reprezentacji. Typujemy tym samym spotkania kwalifikacji do Mistrzostw Świata! W zestawie znajdziecie więc nie tylko mecz Polska – San Marino, ale także dwa pozostałe mecze naszej grupy. Poza tym wybraliśmy najciekawsze spotkania tej serii. Powodzenia!