Klasyfikacja Sezonu VII: zapowiedź 9. kolejki

Klasyfikacja Sezonu
Oficjalnie startuje 8. edycja Klasyfikacji Sezonu

8. kolejkę podsumujemy po zakończeniu ostatniego meczu tej serii, a więc Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław (20.11, 18:00). Tymczasem pora na garść informacji związanych z kolejką 9. Jako że znów mamy przerwę reprezentacyjną, typować będziemy spotkania w ramach Ligi Narodów.

Niemcy – Ukraina, 14.11 (20:45)

Rywalizacja w grupie 4 jest niezwykle ciekawa. Wszystko za sprawą Ukrainy, która zaskakująco pokonała Hiszpanię (1:0), stąd aż 3 zespoły wciąż mają szansę na wygranie grupy. Zdajemy sobie sprawę, że w meczu z Polską Ukraińcy zawiedli grając w słabszym zestawieniu, ale raczej nawet jeśli się wzmocnią, to w Niemczech nie wygrają. Nasi zachodni sąsiedzi zanotowali aż 3 remisy w 4 meczach i teraz na wpadkę nie mogą już sobie pozwolić. Niemcy wygrały z Ukrainą wszystkie mecze rozgrywane u siebie (i wszystkie różnicą więcej niż 2 bramek). Teraz powinno być podobnie.

Typ Liga-Typera.pl: 3:0

LV BET: 1,29 | 5,6 | 9,2

Warto zagrać: Niemcy wygrają i powyżej 2,5 bramki (1,69) ✅


Szwajcaria – Hiszpania, 14.11 (20:45)

Przed Hiszpanami nieco trudniejsze zadanie, niż przed Niemcami. Wprawdzie Szwajcaria jeszcze nie wygrała, gromadząc zaledwie 2 punkty, to wydaje się mocniejsza od Ukrainy. Poza tym, podopieczni Luisa Enrique ostatnio nieco rozczarowują (tylko 2 bramki w 4 ostatnich meczach). Na ich usprawiedliwienie dodamy jednak, że mierzyli się z dość silnymi rywalami (Portugalia, Szwajcaria, Ukraina i Holandia). Mimo wszystko 0:1 na Ukrainie należy zaliczyć do wpadek. Jednak nawet w przypadku porażki ze Szwajcarią (w co nie wierzymy) o awansie do finału zadecyduje ostatni mecz z Niemcami u siebie. Szwajcaria postawi się, ale tego meczu nie wygra.

Typ Liga-Typera.pl: 0:1

LV BET: 4,1 | 3,4 | 1,92

Warto zagrać: Poniżej 2,5 bramki (1,85) ✅


Portugalia – Francja, 14.11 (20:45)

Mecz o wygranie grupy 3. Oba zespoły zgromadziły po 10 „oczek”. Wygrany zapewni sobie finał Ligi Narodów. Więcej szans dawaliśmy Francuzom, ale po ich wpadce z Finlandią (0:2) kompletnie nie zdziwi nas triumf ekipy Cristiano Ronaldo. We Francji padł bezbramkowy remis, teraz bramki powinny paść. A jeśli pierwszą zobaczymy dość wcześniej, to zapowiada się nawet festiwal strzelecki. Gospodarze są w gazie – nie przegrali od 8 spotkań (6 wygranych i 2 remisy) tracąc w tych meczach zaledwie 1 bramkę. Francuzi notowali nawet dłuższą serię, którą przerwała wpadką ze wspomnianą Finlandią. Na ile okaże się ona poważna i czy zwiastuje kryzys?

Typ Liga-Typera.pl: 1:1

LV BET: 2,35 | 3,2 | 3,1

Warto zagrać: Oba zespoły strzelą (1,87)


Szwecja – Chorwacja, 14.11 (20:45)

Ta dwójka powalczy już tylko o utrzymanie w dywizji A. Jedyna wygrana Chorwatów to mecz u siebie ze Szwecją (2:1), którą gra bardzo regularnie – poniosła 4 porażki w 4 meczach. Najwyższa dywizja zdecydowanie przerosła Szwedów, w których po prostu nie wierzymy. Goście nie powinni przegrać sobotniego pojedynku i tym samym zapewnić sobie utrzymanie. Bezpośrednie spotkania także wskazują na Chorwację, która w 5 meczach odniosła 4 zwycięstwa. Uważamy, że po raz pierwszy pomiędzy tymi drużynami padnie remis.

Typ Liga-Typera.pl: 1:1

LV BET: 2,7 | 3,2 | 2,6

Warto zagrać: Remis (3,2)


Holandia – BiH, 15.11 (18:00)

Mecz niezwykle istotny z naszego punktu widzenia. Jeśli Holendrom powinie się noga, to stracą szansę na wygranie grupy, a jednocześnie nasze szanse wzrosną. Co ciekawe, oba zespoły nie wygrały od 5 spotkań i oba strzeliły w tym czasie tylko 2 bramki. W ostatnim meczu tych drużyn padł bezbramkowy remis. Zespół z Bałkanów zremisował także we Włoszech (1:1). Stać go więc także na niespodziankę w Holandii, choć szczerze wątpimy w taki scenariusz. BiH jest zdecydowanie najsłabszą ekipą w tej grupie i nie wróżymy jej sukcesu. Holendrzy, chcąc zachować szanse na awans, muszą ten mecz wygrać.

Typ Liga-Typera.pl: 2:0

LV BET: 1,36 | 4,8 | 8,8

Warto zagrać: Holandia -1 handicap (1,53) ✅


Turcja – Rosja, 15.11 (18:00)

Jeden z dwóch meczów dywizji B. W poprzednim starciu tych drużyn padł remis, co było lekkim zaskoczeniem. W ogóle ostatnie statystyki obu ekip są dość zaskakujące, bowiem Turcy zremisowali aż 5 ostatnich meczów, a Rosjanie 3. Trudniejszych rywali miała Turcja, która mierzyła się kolejno z Serbią, Niemcami, Rosją, Serbią i Chorwacją. Rosjanie grali z Turcją, Węgrami i Mołdawią. Mecz w Stambule zapowiada się więc niezwykle interesująco. Według nas nieznacznym faworytem są gospodarze, którzy z 10 ostatnich meczów na własnym terenie przegrali tylko raz (0:1 z Węgrami). Byłoby jednak zabawnie, gdyby padł kolejny remis…

Typ Liga-Typera.pl: 2:1

LV BET: 2,5 | 3,15 | 2,9

Warto zagrać: Oba zespoły strzelą (1,85) ✅


Walia – Irlandia, 15.11 (18:00)

Drugie starcie w dywizji B. Poprzedni pojedynek „Wyspiarzy” zakończył się remisem, co niespodzianką nie było. Teraz może być podobnie. W lepszej dyspozycji wydają się być Walijczycy, którzy nie przegrali od 3 spotkań. Irlandia z kolei nie wygrała od 5 meczów i uwaga – nie zdobyła nawet 1 bramki. Obawiamy się, że będzie to kolejny nudny mecz z małą liczbą bramek (lub nawet bez bramek). Faworytem są gospodarze, którzy przewodzą tabeli, a wygrana może przynieść im triumf w grupie 4. Opierając się tylko na tym, stawiamy na ich wygraną, ale w minimalnym rozmiarze.

Typ Liga-Typera.pl: 1:0

LV BET: 2,11 | 3,05 | 3,9

Warto zagrać: Poniżej 2,5 bramki (1,43) ✅


Belgia – Anglia, 15.11 (20:45)

Anglia, przegrywając ostatnio z Danią (0:1), dość mocno skomplikowała sobie drogę do wygrania grupy, a może nawet ją w ten sposób zaprzepaściła. Mecz z Belgią będzie kluczowy. „Synowie Albionu” muszą go wygrać, aby marzyć o finale Ligi Narodów. „Czerwone Diabły” z kolei zadowolą się remisem (w ostatniej kolejce podejmują Danię). Nie wykluczamy oczywiście zwycięstwa gospodarzy, którzy w ten sposób będą chcieli się zrewanżować za październikową porażkę na Wembley (1:2). Zapowiada się wspaniałe widowisko i mamy nadzieję, że takie rzeczywiście będzie. A wynik? Stawiamy na remis.

Typ Liga-Typera.pl: 1:1

LV BET: 2,35 | 3,25 | 3,05

Warto zagrać: Oba zespoły strzelą (1,66)


Dania – Islandia, 15.11 (20:45)

W tym spotkaniu nie może być innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo gospodarzy. Duńczycy pójdą za ciosem i po wygranej na Wembley, wygrają także w Kopenhadze z Islandią. Ekipa ze Skandynawii notuje ostatnio rewelacyjne wyniki: 4 mecze i 4 zwycięstwa bez straty bramki. Islandia z kolei przegrała wszystkie 3 ostatnie mecze, w tym ten najważniejszy, decydujący o awansie na Euro 2020 (1:2 z Węgrami). Dania może jeszcze namieszać w tej grupie. Stawiamy na co najmniej dwubramkowe zwycięstwo gospodarzy.

Typ Liga-Typera.pl: 3:1

LV BET: 1,33 | 5,1 | 9,1

Warto zagrać: Dania wygra i powyżej 2,5 bramki (2,19) ✅


Włochy – Polska, 15.11 (20:45)

Ze wszystkich powyższych, właśnie to spotkanie wzbudza w nas największe emocje. Czy ostatnio dobrze grającą Polskę stać na wygraną we Włoszech? Bukmacherzy w nas nie wierzą, historia za nami nie przemawia, ale na włoskiej ziemi przegraliśmy zaledwie raz (03: za kadencji Antoniego Piechniczka). Oba zespoły notują ostatnio niesamowite wyniki. Włosi nie przegrali ani razu w 20 ostatnich meczach (16 wygranych i tylko 4 remisy), Polacy z kolei ponieśli tylko 1 porażkę w 10 ostatnich starciach (do tego 8 wygranych i 1 remis). Wygrana którejś ze stron bardzo mocno przybliży ją do wygrania grupy. Remis utrzyma nas na pozycji lidera, ale w ostatniej kolejce będziemy musieli wygrać u siebie z Holandią. I chyba właśnie w taki scenariusz chcemy wierzyć. Będzie remis!

Typ Liga-Typera.pl: 1:1

LV BET: 1,63 | 3,7 | 5,9

Warto zagrać: Oba zespoły strzelą (2,16)