Ekstraklasa rozkręca się, kolejna zmiana lidera

Ekstraklasa
Ekstra kursy w Ekstraklasie!

28. kolejka Ekstraklasy przyniosła kolejne zmiany w klasyfikacji. Poprzedni lider cieszył się z prowadzenia bardzo krótko, bowiem zastąpił go „frank9” – zdobywca 13 punktów i jednocześnie najlepszy typer tej serii. Na jak długo? Być może tylko do środy 10 czerwca, bowiem wówczas zakończy się 29. kolejka.

28. kolejka był zdecydowanie lepsza jeśli chodzi o zdobycz punktową typerów. Wspomniany „frank9” nie był jedynym, który zaliczył dwu-cyfrówkę. 12 punktów, a więc tylko o 1 mniej, zdobył „Andrzej Lisowski„, a do 10 dobiło trzech innych graczy.

Zobacz typowanie „frank9”

Tak częste zmiany liderów powodują, że w czołówce panuje ogromny ścisk. Pomiędzy miejscami 1-5 mamy tylko 3 punkty różnicy, a 1-20 – 11 punktów. Tak naprawdę nawet jedna dobra kolejka może przynieść awans z odległego miejsca na sam szczyt klasyfikacji.

Nie można jednak zapomnieć o następnej kolejce, która rozpocznie się już jutro meczem Lechia Gdańsk – Cracovia (18:00). Na ten moment większość z Was stawia na gospodarzy (58%). Taki sam odsetek uważa, że oba zespoły strzelą. Najpopularniejszymi wynikami są z kolei 2:0 i 1:1 (po 23%).